Круглий стіл з питання наступності у навчанні
Важливе місце в реформуванні системи освіти займає проблема наступності між дошкільної та початкової освітою. У дошкільних закладах освіти наступність виявляється насамперед у підготовці дитини до школи, а в закладах початкової освіти – у використанні та покращенні уже набутих раніше знань та навичок.
З метою забезпечення наступності між двома ланками освіти та налагодження співпраці вихователів і вчителів початкових класів 28 березня вихователі ЗДО №1 Гніванської міської ради А. Данилишина та Р. Вітвіцька провели показові заняття з математики і навчання грамоти. Заняття відвідали директори та вихователі закладів дошкільної освіти, а також учителі 4 класів ліцею №1 та ліцею №2. Вихованці середньої групи подорожували країною математики: виконували цікаві завдання, рахували, вирішували логічні задачі, збирали ключі та складали карту. На занятті з навчання грамоти вихованці старшої групи говорили про весну, працювали з картками, читали, записували пропущені букви в словах.
Наступним етапом стало відвідування уроків у 1 класах ліцею №2 (вчителі І. Кіт та Н. Оніщук). Учителі провели по 2 уроки з предметів ЯДС, математика та українська мова. На уроках здобувачі освіти дізналися про традиції Великодня, збирали великодній кошик, виконували творчі та логічні завдання, працювали в групах, закріплювали вивчену букву, читали та писали.
Під час проведення круглого столу директори, вихователі та вчителі мали можливість висловити свої думки, поділитися враженнями та зробити певні висновки. Відмітили, що у освітньому процесі в закладах дошкільної освіти та початкових класах є багато спільного: ранкові зустрічі, інтегровані заняття, дослідницька робота, вихователі навчають дітей логічно мислити, формувати думку та висловлювати її. У Новій українській школі діти удосконалюють раніше набуті знання, вчаться використовувати їх на практиці та опановують навички.
Усі учасники заходу прийшли до спільної думки, що основне педагогічне завдання – створити сприятливі умови для повноцінного життя дошкільника, для реалізації ним свого природного потенціалу, для прояву свого індивідуального обличчя.