A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Гніванської міської ради

Рекорд юних лісівників Вінниччини: іменний «новобуд» для птахів - за 10 хвилин!

Дата: 06.03.2020 10:13
Кількість переглядів: 13

Юні лісівники учнівського лісництва «Зелений світ» ЗОШ І-ІІ ст. с. Грижинці Тиврівського району разом із лісівниками Гніванського лісництва ДП «Вінницький лісгосп» розвішали будиночки для птахів. «Новобуд» для птахів вихованці учнівського лісництва виготовили власними руками.

Понад 200 шпаківень та синичників щороку на уроках трудового навчання виготовляють грижинецькі школярі та розвішують їх разом із лісівниками у лісових угіддях. Традиційно вважається, що таким заняттям займаються хлопці, однак у Грижинцях майструють шпаківні навіть і дівчата! Адже творчим «будівельним» процесом керує сам директор школи - Могер Юрій Григорович, за фахом учитель трудового навчання. Тому зустрінуть птахів уже нові будиночки, виготовлені за найвищими стандартами.


Директор школи зауважує, що виготовляють будиночки для птахів учні 5-9 класів. Але найстараннішим у цьому році виявився 8 клас. Рекордсмени цього року – Денис Медведський та Олександр Богач. Працюють зазвичай учні у парах. Для збору однієї шпаківні вони витрачають близько 10 хвилин. Матеріали для виготовлення будиночків для птахів надає школі Вінницький держлісгосп (директор Попельнюк В.В.). Штучні гніздівки регулюють чисельність птахів в період гніздування, що є важливим чинником у боротьбі зі шкідниками дерев. А ще виготовлення та вивішування шпаківень має важливе виховне значення.
- Наші синичники та шпаківні «іменні». Тобто діти їх виготовили, підписали, дорослі з допомогою дітей встановили на дерево. А потім діти приходять до лісу і спостерігають, які птахи і до чийого будиночку заселилися, - розповідає Юрій Григорович. – А на території школи у розвішаних минулого року шпаківнях поселились ... білки! Тож для «шкільних» птахів теж будемо виготовляти нові будиночки.


« повернутися

Вхід для адміністратора